1075

Låsene i klubben udskiftet med et tidssvarende system

HVB nyt
6. november 2010 - 23:44 af: Claus Olsen

På torsdag bliver låsene i klubben udskiftet med et tidssvarende system, der lever op til kravene fra forsikringsselskab mv. Det betyder, at du skal bruge en ny nøgle. Nøglen kan bruges de samme steder, som den du har i dag.

Alle i HVB der får udleveret en nøgle, vil få en A-nøgle. Personer fra andre klubber får en B-nøgle.

På vedlagte oversigt, kan du se hvilke døre/låse det drejer sig om og hvor du kan bruge din nøgle.

Der bliver monteret en nøglebox udvendig i væggen ved udgangen mod banerne. Her vil nøglerne til lys/kunstbanen komme til at ligge.

Når man åbner nøgleboxen, trækker man en cylinder ud af væggen, nøglerne ligger i cylinderen og er fastgjort til denne med wire/kæde.

Man tager cylinder mv, går hen, åbner lågen, tænder evt. for lyset og går tilbage og sætter cylinder mv retur i nøgleboxen.

På den måde er der jo ingen, der ved en fejl får taget nøglerne med hjem.

På tirsdag d. 09-11 fra kl 19,00 vil der blive udleveret nøgler i klubben.

Man skal møde personligt op for at få nøglen udleveret og man skal skrive under på, at man har fået den.

Nøglerne er nummereret og kopi-sikret. De kan kun købes hjem af HVB.

Hver afdeling (feks U11 pi) får udleveret 3 nøgler.

Har man behov for flere, skal de bestilles og de koster 100,- pr. stk. som betales af afdelingen

Mister du din nøgle, koster det dig/afdelingen 100,- for at få en ny.

Jeg vil gerne ha? en mail retur senest søndag aften fra hver afdeling, med navne på dem der skal ha? en nøgle på tirsdag og på dem der evt. skal bestilles til.

På bestyrelsens vegne

Lars Villumsen

Tlf.: 5161 8731

0 kommentarer


Du skal være logget ind, for at skrive en kommentar
HVB - nyt
U18 Piger på vej til Pokalfinalen...
Onsdag den 16.maj kl. 19.00 spiller HVB's U18 piger semifinale i pokalturneringen
Fitness er helt i Himmelev Skoven
Cirka 30 børn fra Himmelev Veddelev Boldklub var mødt frem, da skovfitness-banen i Himmelev Skov blev indviet. De blev instrueret i brug af banen af initiativtager Michael Hjorth-West.
1000 Ronaldinho?er invaderer Himmelev-Veddelev Boldklub
1000 børn skal på banen, når Himmelev-Veddelev Boldklub, DBU Sjælland og Jyske Bank søndag d. 20. maj afholder et af årets 16 Jyske 3-bold Storstævner. Et stævne uden kåring af mestre, men med fokus på leg, boldglæde og teknik.