1075

Mere græsplads fra i år

HVB nyt
7. april 2010 - 10:05 af: Claus Olsen

De nyanlagte baner på vores anlæg bliver taget i brug når sæsonen starter og kommunen åbner for de øvrige baner

Vi ved endnu ikke hvornår banerne bliver åbnet, men når de gør er der mere plads at spille og træne på, de nye græsarealer tages nemlig i brug.

Skal vi så love hinanden at vi passer ekstra godt på alle vores baner igen i år, specielt ved træning, lad os hjælpe hinanden og få flytte målene ved træning og undlade at træne i målfelterne, man kan sagtens skyde på mål andre steder, og det er klart at når man har flyttet målene skal de også tilbage på plads igen efter træning.

vi glæder os til at komme igang igen, men ind til videre er det vinterplanen der gælder.

Peter H.
0 kommentarer


Du skal være logget ind, for at skrive en kommentar
HVB - nyt
HVBs U19 mangler målmand
Er du målmand og årgang 93/94 HVBs U19 mangler målmand ? så hvis du har lyst til at spille i en klub hvor kammeratskab og sportslige ambitioner følges ad så er du meget velkommen.
Herresenior har opstart mandag d. 30/01 kl. 20,30 på kunsten
Der trænes igen torsdag d. 02/02 kl. 19,00.
HVB's første A-licens træner
U-18 pigernes træner, Michael "PIX" Andersen, bestod mandag den 16. januar 2012 eksamen til DBU's A-licens uddannelse og er dermed HVB's første A-licens træner og den bedst uddannede træner, klubben nogensinde har haft.